Leidykla Jonas ir Jokūbas

Jono ir Jokūbo svajonė

Jono ir Jokūbo svajonė yra tokia, kad visų lietuviškai skaitančių ir (svarbiausia!) mąstančių žmonių bibliotekose atsirastų bent po keletą filosofijos knygų. Tai gali būti ir Imanuelio Kanto „Grynojo Proto Kritika“ ir Platono „Valstybė“ ar Husserlio „Idėjų“ knyga. Jonas ir Jokūbas nuošidžiai džiaugiasi kiekviena filosofine knyga atsiradusia bibliotekoje.

Žinoma, realybė yra kiek kitokia. Ne visi skaito ar apskritai gerbia ar supranta filosofinę mintį. Taip yra ne tik todėl, kad susidomėjimas filosofija nuo nepriklausomybės laikų yra ženkliai sumažėjęs, bet dar ir todėl, kad ne visi lietuviškai skaitantys žmonės yra mąstantys.

Jonas ir Jokūbas realybėje

Jonas ir Jokūbas labai norėtų labai šią nuostatą pakeisti, todėl svajonė atsirasti, jei ne kiekvienos lietuviškos bibliotekos lentynoje, tai bent jau kiekvieno moksleivio ar moksleivės, studento ar studentės lentynoje.

Jono ir Jokūbo tikslas – išleisti į pasaulį kiek įmanoma kokybiškesnes filosofines knygas turinio, išvaizdos ir pojūčio prasme. Norime, kad Jono ir Jokūbo išleistomis knygomis būtų galima didžiuotis visomis prasmėmis.

Leidykla Jonas ir Jokūbas yra išleidusi tris knygas: Platono „Charmidą“ ir „Alkibijadą“, bei René Descartes „Samprotavimas Apie Metodą“.

Planuojame tęsti Antikinės ir Moderniosios filosofijos serijas. 2017 metais planuojame išleisti  Lietuvoje gimusio žydų kilmės prancūzų filosofo Emmanuelio Levino veikalą „Laikas ir Kitas“, kuris lietuviškai pasirodys pirmą kartą, Lauryno Adomaičio verstą Barucho Spinozos „Politinį teologinį traktatą“, bei René Descartes „Sielos aistras“.

Jonui ir Jokūbui, žinoma, dar yra kur tobulėti, bet šioje leidykloje pilna patriotų, todėl ir nusiteikę jie visi optimistiškai. Belikęs kelias tik vienas – aukštyn.

Mažiau depresijos. Daugiau filosofijos!

jonas ir jokūbas logo

Jono ir Jokūbo leidyklai šiuo metu vadovauja Tomas Šinkūnas. Apie jo požiūrį į filosofiją ir knygas galite skaityti šiame 15min interviu. Su juo susisiekti galite rašydami laiškus info (eta) jonasirjokubas.lt

 

Naujienlaiškis

Gaukite informaciją apie naujas knygas, jų pristatymus ir svarbiausius leidyklos įvykius.

Palaukite...

Registracija sėkminga!